O nas

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

 

Tytuł Ujednolicony. Wokół katalogu centralnego NUKAT (ISSN 2084-543X) to kwartalnik elektroniczny wydawany przez Centrum NUKAT, oddział Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie odpowiedzialny za koordynowanie prac nad  katalogiem centralnym bibliotek naukowych i akademickich NUKAT.

Idea „Tytułu” narodziła się spontanicznie, przy okazji rozmów o promowaniu katalogu centralnego, informowaniu o jego użyteczności bibliotekarzy i czytelników oraz o sposobach na komunikację i integrację środowiska skupionego wokół katalogu.

Kwartalnik jest nośnikiem rzetelnej informacji, fachowych tekstów, branżowych wskazówek, jak również źródłem rozrywki i miejscem do dzielenia się tym, co ciekawe, inspirujące, atrakcyjne. Piszemy o naszych bibliotekach, o kwestiach związanych z codzienną pracą katalogerów, o trendach we współczesnym bibliotekarstwie, o czytelnictwie i nowych technologiach, o sprawach ciekawych, ważnych i pożytecznych. Recenzujemy interesujące książki a ciekawostki przedstawiamy z formie kolorowych infografik. Ponieważ kluczem do sukcesu jest wychodzenie naprzeciw potrzebom, chcemy coraz lepiej poznawać oczekiwania naszych czytelników.